Победа на Софийския маратон – къса дистанция:)

Аз на крос в ДряновоБез особено да бях планувал, направих една серия от три поредни състезания по лека атлетика съответно в Дряново, Нова Загора и София. Петък(13.10) сутрин заминахме с влак за Дряново, където всяка година участваме на традиционния крос по случай празника на града. Трасето беше обичайното от последните години, а дистанцията на старша възраст (където се състезавах) беше 2км или 5обиколки. Като застанахме на старта знаех, че мога да се класирам на 5-6 място, понеже доста от добрите атлети бяха дошли. Всъщност успях да изпреваря един от тях и се наредих на 4-тото място. Пробягах трасето за 6’21’’, можех да бягам и по-бързо, но в тези кросове основното е да бягаш добре тактически, защото важна е позицията, а не времето. Останах доволен от бягането си. След награждаването направихме една разходка из панаира, където се возихме на блъскащи колички, въртяхме се на няколко вида въртележки, удряхме по крушата и какво ли още не – забавления да искаш:). След като изпратихме част от атлетите отидохме и към Дряновския манастир, а после обиколихме и пещерата Бачо Киро. Цялата разходка беше прекрасна и съм много доволен, че я направихме, защото кой знае кога пак ще ми се отдаде възможност, нищо че съм доста близко до Дряново. Към Горна Оряховица се прибирах с кола, а вечерта излизахме из града и заведенията. Награждаване на кроса в Нова ЗагораВкъщи спаха двама атлети, с които на другата сутрин заминахме за Нова Загора, където също имаше празник на града и разбира се – крос, заради който отидохме. Разстоянието по наредба беше 3км, но всъщност може би беше едва 2км. Имаше 2ма по-силни атлети, които се състезаваха в старшата възраст и успях да заема 2рото място с 5’58’’, от което също останах доволен, въпреки, че май трябваше да атакувам за победа. Не бях подготвен психически за тази атака, но занапред ще съм! Обиколихме из панаира и в този град и след това отпътувахме обратно за Горна Оряховица. Смених багажа си и още вечерта (1.52ч), заедно с 2 момчета и 1 момиче от атлетите в ГО хванахме влака за София, където по-късно през неделния 15ти октомври щеше да се проведе Софийския маратон. Отивайки, незнаех коя дисциплина трябва да бягам – двоумях се между 8.4км и 17км. В последствие, предвид, че това ми е трети пореден състезателен ден, предвид пътуването през нощта и само час и половина сън, предвид подготовката ми, която съм водил реших, че 8км ще ми паснат много по-добре. Така и направих – минах медицински преглед на място и се записах в тази дистанция. Аз докато бягам на късата дистанция на Софийския маратонСутринта беше студено, но малко преди да бъде даден старта се показа и слънцето и се затопли. 10ч беше даден старта на всички състезатели, като най-отпред бяха наредени маратонците(на 42.125км), след тях полумаратонците(на 17км) и след тях, ние-тези на късата дистанция(8.4км). Досега не бях присъствал на Софийския маратон и всичко ми беше чуждо и интересно. Знаех, че има добри атлети в групата ми, но все пак стартирах с намерение да заема място в челната 10ка. Всъщност още в началото се чувствах свеж и бягах напред, почти през цялото време съм водел темпо на различни групички атлети и следях много добре времето, което бягахме, защото това ми беше единствения ориентир колко остава до финала(предвид разстоянието). Може би около 1/3 преди финала разбрах, че съм достатъчно силен, за да спечеля този старт и направих атака, с която поведох около 100м на следващите. Пред мен единствено беше състезател от 17те км-Димчо Мицов. Интервюираха ме от Канал 1Успях да задържа водачеството до финала и това ми донесе победата в късата дистанция! Пробягах трасето за 28’42’’, а втори остана Илиян Пенев с 28’51’’. Малко след финала се проведе и награждаването, на което аз получих за награда микровълнова фурна Самсунг, а също и продукти на Нивеа. Веднага след това от Канал1 ми взеха интервю, а заедно със запис от бягането ми по трасето, то е било излъчено неделя към 17ч. Репортажа е бил дълъг около 20тина минути общо за маратона, но аз така и не успях за съжаление да го изгледам. Ето какво писаха и спортни.бг за проявата. В маратонската дистанция Теодор Тодоров зае 8мото място, а Димитър Димитров 10тото – Браво! Златко Каменаров пък зае 4-тото място на 17км!
Вечерта останах да гледам концерта на телевизия City, на който бяха гости много известни изпълнители. Несъмнено беше много добре организиран, а и зарята в края беше невероятна. По-късно отидохме и на дискотека, а сутринта отпътувах обратно за родния ми град. Доволен съм и от трите дни – освен добрите стартове, успях да съчетая нещата и с доста удоволствие. Остава да разгледате сниките:)!
Галерия: Крос в Дряново
Галерия: Крос в Нова Загора
Галерия: Софийски маратон