Стартовете в Стара Загора преминаха не особено добре..

Вчера се прибрахме от Стара Загора, където се проведоха 3 отговорни старта от тазгодишния спортен календар на БФО. Петък се започна с НК, която впоследствие беше променена със статут на купа, заради грешки на организаторите, респективно уважени контестации. Още преди старта бях приел състезанието като тренировка и от 1ва точка влязох ‘в джаза’. Иван Сираков коментира на финала на ДП НощноБях последен на старта (18.05ч-заради отложения с 30мин старт) и това допринесе за финиширането ми по тъмно. В крайна сметка заех третото място в групата М18. Петър Доганов спечели, следван от Тони Льонков. Маршрута беше 7.4км с 31КТ и беше еднакъв с тези на М20 и М21. Победителя при мъжете го избяга за 61’. Събота сутрин имаше Ориентиране-шоу, организирано от Матей Йорданов. Мащаб 1:1500 и маршрут 725м бяха само няколко от интересните неща по трасето. Фалшивите точки бяха добра предпоставка за много смях и подвиквания от публиката. Стана една много хубава забава. Аз се преборих за една 6-то място в тежката категория, след много грешки. Победител стана Иво Каменаров с 3’15’’, а моето време беше 4’00’’. Вечерта беше и ДП по Нощно ориентиране, на което аз отдавна бях взел решение да не участвам. За сметка на това от време на време коментирах финиширащите, заедно с Кирил Николов-Дизела, който също не взе участие. Интересното вечерта беше, че заедно с него организирахме залози за победителя при М21Е. Залога беше замразен на 1лв за състезател, но имаше възможност да заложиш за няколко. Така събраните пари се разделяха между тези, които са заложили за победителя. Аз лично заложих за Теди и Иво К. и това ми струваше 2лв. Всъщност победител стана Иво Каменаров и всеки заложил за него получи 3лв, така че бях на печалба. Иван Сираков по финалната права на БПК – доста разочарованНа другата сутрин беше и старта, който ме вълнуваше. 4-тия кръг от БПК се състоя в парк Загорка и около езерото там. Маршрутите на М21Е бяха 3км с 16КТ и ОПРЕДЕЛЕНО не бяха построени по най-добрия начин – като започнем от разположение на старт-финал и завършим до подбора на контролните точки. Все пак се получи интересно състезание, на което аз стартирах много добре и до 8ма КТ водех 40сек на втория за момента Кирил Николов, тогава дойде и първата ми загуба(за 9КТ) – замотах се в гъстото и загубих доста време. Това не ми отне водачеството и на 12КТ все още водех – 13сек преднина, но следващите две КТ бяха фатални и заех 8мото място, на 2’19’’ от победителя – Кирил Николов(време 16’05’’)! Имаше подадена контестация от страна на Браун Тим, но така и не беше разгледана.. В крайна сметка всеки остана с някакъв спомен за това състезание..добър или лош..
КАРТА: к.“Сърнена Гора”
КАРТА: БПК 4кръг