ДП по Планинско бягане и още

Заех 4-то място, но с много добро бягане, според мен, на провелото се в кк Боровец на 28 май /вторник/ Държавно първенство по планинско бягане. Ден по-рано взех участие и в специалните контролни за определяне на националните отбори по ориентиране младежи, девойки, мъже и жени. Направих две стабилни бягания, но с някои грешки и заех съответно 2-ро и 3-то място на спринта и дългата дистанция. Специалните контролни бяха определени да се проведат в Елена – спринт и Шумен – дълга само седмица преди датата им, но като цяло минаха гладко, без сериозни грешки. Спринтовата дистанция беше проведена на обновената карта от Държавните първенства 2003 и 2004 г. Направих една по-голяма грешка от 20 секунди за 3-та точка, където не разчетох добре картата. Всъщност, разчетох картата добре, но не си представях нещата така. Не знаех, че по този начин се изобразява навес, през който не можеш да преминеш. Ако сивото (навес) е очертано с черна линия, то навесът е непроходим и обратно – ако е очертан със сиво – проходим. Направих още малки грешки тук и там, но бягането ми беше ОК и финиширах 2-ри на 15 сек след Иво Каменаров. За съжаление картата не ни беше предоставена и няма да … Прочети още

ДП Средна 2013

През изминалия уикенд се проведе тазгодишното държавно първенство средна дистанция. След не особено добра организация на ДП Средна, всеобщо мнение, през последните две години, организаторите от Русе се бяха постарали и ни предоставиха един много добър продукт – състезание с хубав район, карти, финални арени, радио контроли, коментар и т.н. За мое съжаление направих голяма грешка в неделния финал и останах разочарован, а освен това – извън медалите. След като избягахме Salomon Vitosha Trail Run през изминалия уикенд, заедно с Дизела останахме на лагер на Витоша, където тренирахме добре през цялата седмица. Кросове, отсечки, оптимални бягания, фартлек – всичко, с изключение на технически тренировки. Остана ми време да отида и на концерта на Бон Джови в София, който беше уникален. В петък следобед се прибрах към моя край, ходих на масаж и си преподредих багажа. На следващия ден пътувах към Русе, където се проведе Държавното първенство Средна дистанция – квалификация и финал. През първия ден, когато се разпределяха стартовите позиции за финала, естествено, задачата ми беше да бягам прилично – без грешки, с резерв и да добия по-добра представа за типа район, който ни очаква на финала. Маршрут 4,8км с 220м сборно изкачване и 21КТ – не много голям район, … Прочети още

Тиомила, купа Великден и Саломон Витоша Трейл

През последните няколко седмици се случиха доста неща, но нямах достатъчно време, енергия или мотивация, за да напиша цяла статия за сайта ми. Като за начало участвах в няколко състезания в Швеция, на някои от които бягах добре, на други не чак толкова. В края на престоя ми в Скандинавието за тази пролет дойде и кулминацията – Тиомила. Бях селектиран за първи пост в първия отбор на Стора Туна, а в крайното класиране останахме 26ти. Ден по-късно стартирах на организираната от моя отбор „Вариант 5” купа „Великден” – Дългата дистанция, която носеше точки за Световната ранглиста, където се класирах 2ри, на 1:36 мин след победителя Кирил Николов. В деня за размисъл – 11.05. пък имах щастието да бягам на Саломон Витоша Трейл Рън – планинско бягане, което минаваше и през Черни връх. Спечелих късата дистанция на състезанието. Тиомила за мен беше една нощ изпълнена с вълнения 🙂 Моят първи пост имаше доста върхове и спадове. В 22:15ч беше даден старта, а аз се изстрелях колкото мога от първа редица. Краката ми в този момент не бяха спринтьорски и не успях да оглавя колоната, но все пак имах добра позиция, когато влязохме в гората. Намалих, огледах отново отсечката, прехвърлих се към … Прочети още