Сребърен медал!

Преди няколко дни се прибрах от Швеция, където се проведе най-успешното Европейско първенство по ориентиране за България! Кирил Николов спечели сребърен медал на Спринта! Уви, за мен първенството не беше това, което исках. Не успях да вляза дори и на един А-финал и особено на спринта, където очаквах да не бъде толкова трудно. Да, но като направиш грешка 40сек в тази дисциплина нещата стават много по-сложни. Пълен провал и на щафетата, където бягах първи пост – направих фатална грешка на 4-та точка и така загубих шанса си да завърша първенството добре. Като цяло не се чувствах физически във форма, дори не като през пролетта. Не съм сигурен на какво се дължи това – малко тренировки заради многото състезания може би? Заради преумора от всички тези състезания? Или комбинация от двете? Не знам. Беше ли само чувството такова? Не успях да разбера. Бягането в районите от Европейското ми беше доста специфично – прекалено много паднала маса, дупки, бабуни, камъни и т.н., които ми отнемаха прекалено много от вниманието и заради това редуцирах поглежданията на картата, което доведе и до грешката на щафетата, мисля. Единственото стабилно бягане, което направих на район беше на Дълга-квалификация, където не допуснах грешки от ориентиране, но загубих … Прочети още

10MILA – 1ви пост

В четвъртък (03.05) както беше по план, заедно с Кирил Николов заминахме за Швеция – Стокхолм, а от там с един влак и с клубния бус и останалата част от Конгсберг ОЛ стигнах до настаняването близко до Мотала, на брега на огромното езеро Ватерн. Хижата беше супер. Още вечерта имахме време за една тренировка в съседен район на този за Тиомила – бягахме дневно. На другия ден беше и втората тренировка, на която отново всички бягахме дневно, въпреки, че доста щяха да бягат през нощта. Аз трябваше да бягам последен пост, почти 18км, но бях спокоен, защото се чувствах добре на двете тренировки, на светло. Не знам защо, но може би такава е традицията, Конгсберг никога не са оставали настанени някъде по време на големите щафети – винаги, откакто аз съм там, сме на палатки на арената. Та, в събота сутрин стана време да се отправим към арената на ТИОМИЛА 2012. Сутринта беше старта на детската щафета, а следобед на женската. Мъжкият старт беше в 21:30ч. Имахме възможност да обиколим и разгледаме, а след това да наблюдаваме старта на жените. Стана ясно, че един от щафетата ни няма да бяга, но направиха съответните промени като включиха първата резерва в отбора. … Прочети още

Купа „Вариант 5” и ДП Планинско бягане

През изминалите 6 дни взех участие в 5 старта – започнах с ДП по Планинско бягане на 26.04 и продължих с 4-те дистанции на купа „Вариант 5” – one-man-relay, спринт, средна и дълга. Доста тежка програма, но издържах на натоварването и сега се възстановявам за следващото състезание, което пък е едва идния уикенд – Tiomila в Швеция. Държавното първенство по Планинско бягане се проведе край язовир Жребчево, Нова Загора, където ни очакваше изключително тежко трасе – обиколка с изкачване и спускане. Аз предпочитам този вариант пред изцяло изкачване, но този път се чувствах малко безпомощен по доста стръмното изкачване. Мъжката група имахме да пробягаме 12,3км със 750м изкачване – три обиколки. Всъщност изкачването от 250м на обиколка се набираше за 1670м дистанция – сами си представете наклона. Още на първата обиколка не успях да се кача до горе заедно с водачите Кирил Николов и Йоло Николов. В последствие пробягах/ходих цялото разстояние абсолютно сам като в последната обиколка отпуснах темпото – изходих доста голяма част от баира. Дизела стана шампион за втора поредна година с 53:42, следван от Йоло Николов с 53:55мин, а аз завърших, вземайки бронзовия медал с 60:15. На минута след мен финишира 4тия Шенол Шемшидинов, следван от Стоян … Прочети още