Национална купа ‘Великден’

На 26 април се проведе първия от трите старта в Търговище изминалия уикенд – първи кръг от Българска паркова купа ’08. Състезанието се проведе в парк Могилата, а аз не се справих със задачите, които ни беше поставил техническият ръководител. Маршрутът беше 2.8км с 15КТ, а шампион стана Йонут Цинка с 12:11, следван от Николай Димитров с 13:35. Аз направих доста голяма грешка за 8КТ – около 1:45, а след това още няколко уж по-малки. Пробягах го за 14:48 и бях доста разочарован на финала, но всичко беше минало и ме очакваха следващите два старта. На 27 април беше средната дистанция на район до село Баячево. Победител отново стана Йонут Цинка и беше с класа над всички останали. Маршрут от 6км с 20КТ – с време от 27:10 румънецът зае първото място. Втори остана отново Николай Димитров с 29:30, а аз се наредих трети с 30:32. Стартирах неубедително за първа КТ, с грешка около 30-40сек. Успях да се концентрирам и да продължа с едно стабилно бягане точка след точка, докато за 11КТ направих голямата грешка този ден – около 1:30мин. Започнах да търся точката прекалено рано и изпаднах в безтегловност. Останалата част от маршрута пробягах без особени трудности и на … Прочети още

Предстоящото..

В петък започват четиридневните състезания в Търговище и със сигурност битката за призовите места ще е голяма. Аз лично ще пропусна пролога в петък, и събота ще се включа в спринта за Българска паркова купа. Неделя ни очаква средна дистанция на Баячево, а в понеделник WRE дълга дистанция – на Кайника. Ще взема участие при мъжете и в трите старта, тъй като са контролни за определяне на мъжкия и студентския отбор, а и току-виж взема някоя точка за световната ранглиста. Част от картата за дългата дистанция /Бюлетин 1/ Наредбата и Бюлетин 1 може да видите на БГ-форума ТУК. А на сайта ми може да видите и старата карта от района за 1вия кръг от БПК – Могилата. Веднага след приключване на състезанията, всички кандидат-национали заминаваме на лагер в Чехия, където от 29април до 6май ще се включим във втория официален лагер за Световното първенство. Вижте повече за лагера ТУК.

Страницата ми претърпя някои малки промени. Като за начало вече ще бъде достъпна от този по-лесен домейн, а също така ще започна версия и на Английски, където ще пиша по някой ред и за тези, които не разбират български. След като вече повече от три години поддържам тази страница, смятам, че това е една добра крачка напред. А сега няма време, отивам да тренирам, защото много скоро в Търговище отново има някои по-отговорни стартове.

Държавен студентски шампион и стабилен резултат на НК, но…

На 19-20 април в София се проведоха два старта от държавното студентско първенство – спринт и средна, както и съпътстващата националната купа “НСА-СиВеН”. Събота спечелих първата си шампионска титла при студентите с едно доста силно бягане, с две малки грешки. Неделя взех “само” среброто при студентите и останах на 4-то място при мъжете за НК, на 43сек от златния този ден – Златко Каменаров. Пътувах за София почти директно след състезанията във Варна и изкарах там цялата седмица. Направих някои скоростни тренировки на помощния стадион в НСА и уикенда се чувствах добре подготвен. Събота в Северен парк ни очакваше един интересен маршрут с доста варианти и ключови места. Разбира се бягането беше много важно, както винаги на спринтова дистанция, а и не само. Пробягах дългия 3.1км с 16КТ маршрут за 13:44, а с второ време този ден остана Николай Димитров 14:05, като гост. Сребърен медалист от Държавното първенство за студенти стана Димитър Димитров с 14:17, а бронзов – Петър Доганов с 14:36. Аз стартирах уверен в това, което мога – с доста добра скорост и четене на картата. Въпреки това направих две грешки в края – по 10сек всяка. За 13та загубих търсейки знака в проход на една малка развалинка … Прочети още

Състезанията във Варна

Петък (11.април) сутринта пътувах към Варна, където щях да взема участие в два старта по ориентиране събота и неделя. Следобед ходихме с Тони Льонков и Владо Атанасов на базата на Академик и тичахме там. Събота стартът беше следобед и то в познатия за мен район около Делфинариума и в кв.Чайка, защото там се проведоха студентските първенства есента на 2007г. Маршрутът нямаше с какво да ме изненада, но пак направих грешки. За две от КТ те бяха малки – по около 3-5сек, но за 7КТ не бях подготвен предварително какво да очаквам и.. сбърках около 20сек. В крайна сметка бях решил да бягам максимално този старт и тези грешки не се оказаха фатални за класирането. Победих втория Тони Льонков с над минута. Пробягах 3.6км дългия маршрут с 15КТ за 14:55. Този ден се чувствах добре физически, но пък не се справих с ориентирането – занапред това ще е една от главните цели по състезанията. Неделя купа “Академик” се проведе на района от ДП Маратон’07 – около с. Круша. Маршрутът за М21 беше дълъг 7.5км с 13КТ и още преди старта се очакваше, че ще бъде тежко, предвид дълбоките дерета, които има там. Стартирах с малки грешки – за 1ва, за 2ра, … Прочети още