Картата от БПК 5 – Велико Търново

Публикувам само картата си от днешния старт за 5ти кръг на БПК 2006 в Търново + кратко класиране: 1. Кирил Николов 12:38 2. Иван Сираков 12:45 3. Николай Димитров 13:43 4. Теодор Тодоров 14:12, 5. Иво Каменаров, Ивайло Петров 14:17, 7. Здравко Тарълов 14:18, 8. Лъчо Илиев 14:19 По-подробна информация след утрешния старт за последния БПК кръг в Русе.

Стартовете в Стара Загора преминаха не особено добре..

Вчера се прибрахме от Стара Загора, където се проведоха 3 отговорни старта от тазгодишния спортен календар на БФО. Петък се започна с НК, която впоследствие беше променена със статут на купа, заради грешки на организаторите, респективно уважени контестации. Още преди старта бях приел състезанието като тренировка и от 1ва точка влязох ‘в джаза’. Бях последен на старта (18.05ч-заради отложения с 30мин старт) и това допринесе за финиширането ми по тъмно. В крайна сметка заех третото място в групата М18. Петър Доганов спечели, следван от Тони Льонков. Маршрута беше 7.4км с 31КТ и беше еднакъв с тези на М20 и М21. Победителя при мъжете го избяга за 61’. Събота сутрин имаше Ориентиране-шоу, организирано от Матей Йорданов. Мащаб 1:1500 и маршрут 725м бяха само няколко от интересните неща по трасето. Фалшивите точки бяха добра предпоставка за много смях и подвиквания от публиката. Стана една много хубава забава. Аз се преборих за една 6-то място в тежката категория, след много грешки. Победител стана Иво Каменаров с 3’15’’, а моето време беше 4’00’’. Вечерта беше и ДП по Нощно ориентиране, на което аз отдавна бях взел решение да не участвам. За сметка на това от време на време коментирах финиширащите, заедно с Кирил Николов-Дизела, … Прочети още

Планинско изкачване Сепарева Баня

Петък (15.09) заминах за София, където приспах при Златко Каменаров и събота сутринта заедно с Кирил Николов и Наталия Величкова отидохме на Сепарева Баня. Там ни очакваше едно състезание по планинско изкачване, на което от доста време се точа да отида и да видя за какво впрочем става въпрос. Досега бях чувал много отзиви на атлети, които казваха, че дори завършването е много трудно. Всъщност завършиха и много млади и много стари състезатели, а това предполага, че не е чак толкова страшно изкачване. Трасето започва от центъра на Сепарева Баня и продължава с леко изкачване, но по асфалт – може би около половин км. От там преминава в черен път с не чак толкова голям наклон, а в последствие започва и по-голямото изкачване. В края на трасето има и пускане по черен и асфалтов път, кое за финал е хубаво:)). Когато стартирахме нямах никакъв проблем да бягам на метър зад най-добрите мъже, но това беше докато бягахме на твърдата повърхност. Държах се добре и на предимно равнинната част, но след това, когато се наложи да се наведа и да проходя, усетих болки в кръста. По-напред по трасето болката стана доста по-силна и не можех да ходя нито наведен, нито изправен, … Прочети още

Sprint Master…:) и едно доста добро ДП

Четвъртък отпътувахме с бус за Смолян, където се проведе и Държавното първенство за МЖ20-21. Петък беше първия старт – спринта – сутринта с Павлин от Горна отидохме на разходка из центъра, за да се запознаем с района на състезанието. 15ч беше старта на първите номера – аз стартирах в 15:45. Като цяло бях притеснен точно за този старт, но след думи, които ми подхвърлиха някои хора, се поуспокоих и бях готов да бягам отпуснат и със самочувствие. Знаех, че района е мното труден технически и физически и това ме караше с нетърпение да очаквам момента, в който картата попадна в ръцете ми. Движех се много добре по време на целия маршрут, като 2 спирания, за да погледна по точно мястото на стоене, бяха всичко, което сгреших по изпълнението на вариантите ми. Може би имам няколко не оптимални варианти, но както всички знаете понякога обмислянето на най-подходящия път е по-губещо от това да бягаш пърия набил ти се на очи. Останах доволен от представянето си, като изоставам 12секунди от идеалното време* (събрани всички първи отсечки!). Губя 9секунди от първото време на 1ва КТ, поставено от Илиян Тончев, а също по 1 секунда съответно на 2 точки и финалната отсечка. Скоро след … Прочети още

БШО 2006 – Македония, Берово

Сряда (30.09) следобед отпътувах отново за София и там пренощувах в Кирил Николов-Дизела и рано на другата сутрин почти целия национален отбор отпътувахме от паркинга пред стадион “Васил Левски” за да вземем участие в Балканския Шампионат в Македония. Малка част от отбора се присъедини в Благоевград. Минахме безпроблемно границата и следобед ни очакваше първия старт от първенството. Първо отидохме да се настаним и с ужас разбрахме, че всъщност трябва да спим в стаи с по 10 легла и обща баня и тоалетна за етаж. Преглътнахме го и след малка почивка слязохме отново в града (Берово), където беше и финала на спринтовата дистанция. Там все още цареше дезорганизация – нямаше Бюлетин, стартов списък и т.н., но в крайна сметка всичко мина ОК и знаехме дължините си преди да тръгнем по маршрута. Аз бях първа група и стартирах 7ма минута. На старта нямаше описания за ръката, но все пак намерихме от къде да препишем сигнатурите на листче и да си ги сложим в държателите. Стартирах и бях особено надъхан, защото все пак това е моята дистанция, въпреки, че се очакваше маршрута да бъде предимно в гората. Висока скорост в първите точки и безгрешно бягане ми вдъхваха все повече и повече увереност. Отивайки … Прочети още